Správy zo škôlky - 16.11.2016

16.11.2016, 14:34, suchohrad


Dobrý deň, chcete vedieť, čo sa deje v škôlke? Nech sa páči, prinášame Vám správy zo škôlky, ktoré nájdete zosumarizované na obecnom webe. Aktuálne informácie sú vždy na webových stránkach škôlky: www.mssuchohrad.edupage.sk.


V tomto školskom roku sme s deťmi pracovali na zdokonaľovaní a skrášľovaní priestorov škôlky. V septembri na deti čakala vymaľovaná chodba a spálňa, kde pre ne vyrástli obrovské stromy a zreorganizovaná trieda.


Deti v škôlke vyrobili závesy do jedálne otláčaním listov a iných vecí textilnými farbami a momentálne dokončujú gombíkové závesy, na ktoré vlastnoručne prišívajú gombíky. Deti tiež vyzdobili okná na jedálni krásnymi prácami so živými listami. Na chodbe pri vstupe nám pribudla kvetinová stena, aby všetkým spríjemnila vstup do škôlky. Väčšinu rastlín sme s deťmi množili a sadili minulý školský rok.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vonku na terase sme spoločne vyrobili jahodovú vežu v spolupráci s ďalšími ľuďmi mimo škôlky, od ktorých máme zadarmo paletu, paletové dosky aj jahodové sadenice. Dôležitou úlohou detí bolo jahody vysadiť, na čo im stačilo raz sadenie ukázať, ostatné urobili samé. Terasa sa nám takto postupne zazeleňuje, už tu máme 3 drevené záhony s bylinkami a kvetmi, vŕbu, aby sme mali kam vešať krmidlá pre vtáčiky aj závesné kvetináče.

 

Okrem výtvarných prác, ktoré sa robia v škôlke priebežne (autá, zaváranie, šarkany,...), deti tiež spolu s pani učiteľkou a pani riaditeľkou vyrobili koberček rozmýšľania zo starých tričiek, ktoré priniesli.


Spolu s rodičmi a dobrovoľníkmi sme v školskej záhrade založili záhon – nemeckú kopu, na ktorej by sme už budúci rok mohli vypestovať tekvice na vyrezávanie. Tento rok sme tekvice dostali od našej vedúcej jedálne. Hotové tekvicové strašidlá ste mohli vidieť pred obecným úradom.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Do škôlky v tomto školskom roku prišlo aj divadlo s divadelným predstavením Malí huncúti.
Celý október pani učiteľka deti pripravovala na vystúpenie pre seniorov, nakoniec však boli v škôlke len 4 deti, ale program zvládli aj s divadlom o repke.


Novinkou je knižnica pre rodičov, kde si rodičia si môžu požičať knihy o deťoch, výchove, riešení problémov napr. hyperaktívnych detí. Knihy sa budú postupne dopĺňať o nové tituly.


V októbri sme tiež boli nominovaní na cenu Živel, ktorú každoročne udeľuje centrum Živica za environmentálnu výchovu v školách. Naša škôlka sa dostala medzi 4 finalistov spomedzi všetkých nominovaných škôl na Slovensku, s nami tam bola jedna stredná a dve základné školy.


Čo sa týka zberových aktivít, bol obnovený zber papiera do veľkého kontajnera pri bráne a zbierame stále baterky, drobné elektrospotrebiče a novinkou je zber tonerov a cartridge. Škôlka za tento zber získava peniaze alebo body, za ktoré môžeme dostať napr. lepidlá alebo rôzne hry.


Novinkou v školskej jedálni v tomto školskom roku je meníčko podľa detí, ktoré si vymyslela vedúca jedálne, p. Vrablecová. V každom týždni sa jeden deň varí podľa želania detí. Škôlka sa tiež zapojila do programu Školské ovocie, takže deti dostávajú ovocie a 100% ovocné šťavy za veľmi výhodné ceny.


V súčasnosti hľadáme Mikuláša, ktorý by prišiel k deťom do škôlky 6.12.. Viete o nejakom?

 
« Späť


Diskusia: "Správy zo škôlky - 16.11.2016"
Dátum: Meno: Komentár:
- Žiadne komentáre -
Pridať komentár | Zobraziť všetky komentáre